FP2-S200-R
FP2-S200-R Eaton - Electronics Division
eaton-fp2-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 200NH 37A 0.28MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±15%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.283" L x 0.264" W (7.20mm x 6.70mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.28mOhm
Current - Saturation (Isat): 19A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 200 nH
Current Rating (Amps): 37 A
auf Bestellung 848 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP2-S200-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 200NH 37A 0.28MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±15%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.283" L x 0.264" W (7.20mm x 6.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.28mOhm, Current - Saturation (Isat): 19A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 200 nH, Current Rating (Amps): 37 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP2-S200-R FP2-S200-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-fp2-high-current-power-inductors-data-sheet-1608716.pdf Power Inductors - SMD 0.2uH 19A Flat-Pac FP2
auf Bestellung 652 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
FP2-S200-R FP2-S200-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fp2-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 200NH 37A 0.28MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±15%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.28mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 200 nH
Current Rating (Amps): 37 A