Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > FP50R12W2T7PB11BPSA1
FP50R12W2T7PB11BPSA1 Infineon Technologies
Hersteller: Infineon Technologies
FP50R12W2T7PB11BPSA1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FP50R12W2T7PB11BPSA1 Infineon Technologies
Description: LOW POWER EASY AG-EASY2B-2, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Three Phase Bridge Rectifier, Configuration: Three Phase Inverter, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: AG-EASY2B, IGBT Type: Trench Field Stop, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 50 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 20 mW, Current - Collector Cutoff (Max): 8 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 11.1 nF @ 25 V.
Weitere Produktangebote FP50R12W2T7PB11BPSA1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FP50R12W2T7PB11BPSA1 Hersteller : Infineon Technologies Description: LOW POWER EASY AG-EASY2B-2
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Three Phase Bridge Rectifier
Configuration: Three Phase Inverter
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: AG-EASY2B
IGBT Type: Trench Field Stop
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 50 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 20 mW
Current - Collector Cutoff (Max): 8 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 11.1 nF @ 25 V