Produkte > LEMO > FPG.0B.305.CLAD52Z
FPG.0B.305.CLAD52Z
FPG.0B.305.CLAD52Z LEMO
FPG_0B_305_CLAD52Z-1940554.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors PLUG 90 (CdG) 5 CTS
auf Bestellung 34 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FPG.0B.305.CLAD52Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 5, Orientation: G, Shell Size - Insert: 305, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.169" ~ 0.205" (4.30mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FPG.0B.305.CLAD52Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85369010
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Messing
Verschluss: Push-Pull
Steckverbinderüberzug: Chrom
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 5Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Gold
Rundsteckverbinderkontakt: Lötstift
Rundsteckverbindergehäuse: Kabelstecker, abgewinkelt
Produktpalette: 0B Series
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Messinggehäuse
SVHC: No SVHC (07-Jul-2017)
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
FPG.0B.305.CLAD52Z FPG.0B.305.CLAD52Z Hersteller : LEMO Description: CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 5
Orientation: G
Shell Size - Insert: 305
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.169" ~ 0.205" (4.30mm ~ 5.20mm)