Produkte > LEMO > FPG.0K.304.CLAC50Z
FPG.0K.304.CLAC50Z LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LKP 90 KEYG 4C CHR 5.0MM C
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: G
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.181" ~ 0.197" (4.60mm ~ 5.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FPG.0K.304.CLAC50Z LEMO
Description: LKP 90 KEYG 4C CHR 5.0MM C, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: G, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.181" ~ 0.197" (4.60mm ~ 5.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FPG.0K.304.CLAC50Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: G
Shell Size - Insert: 304