Produkte > LEMO > FPG.0K.307.CLAC40Z
FPG.0K.307.CLAC40Z LEMO
Hersteller: LEMO
Description: Circular Metal
Color: Silver
Current Rating (Amps): 2.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 7
Orientation: G
Shell Size - Insert: 307
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Cable Opening: 0.142" ~ 0.157" (3.60mm ~ 4.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FPG.0K.307.CLAC40Z LEMO
Description: Circular Metal, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 2.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 7, Orientation: G, Shell Size - Insert: 307, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.142" ~ 0.157" (3.60mm ~ 4.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FPG.0K.307.CLAC40Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FPG.0K.307.CLAC40Z Hersteller : PEI-Genesis Description: LKP 90 KeyG 7C CHR 4.0mm C