Produkte > LEMO > FPG.1B.316.CYCD42Z
FPG.1B.316.CYCD42Z LEMO
FPG.1B.316.CYCD42Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 16POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 1.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 16
Orientation: G
Shell Size - Insert: 316
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Primary Material: Metal
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FPG.1B.316.CYCD42Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 16POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 1.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 16, Orientation: G, Shell Size - Insert: 316, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FPG.1B.316.CYCD42Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FPG.1B.316.CYCD42Z Hersteller : LEMO FPG.1B.316.CYCD42Z.pdf Description: CONN PLUG MALE 16POS GOLD CRIMP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 1.5A
Shielding: Shielded
Number of Positions: 16
Orientation: G
Shell Size - Insert: 316
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp