FPT1006-580-R
FPT1006-580-R Eaton - Electronics Division
eaton-fpt1006-dual-conductor-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 580NH 19A 1 MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.380" L x 0.335" W (9.65mm x 8.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 23A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.252" (6.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 580 nH
Current Rating (Amps): 19 A
auf Bestellung 493 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FPT1006-580-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 580NH 19A 1 MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.380" L x 0.335" W (9.65mm x 8.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 23A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.252" (6.40mm), Part Status: Active, Inductance: 580 nH, Current Rating (Amps): 19 A.
Weitere Produktangebote FPT1006-580-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FPT1006-580-R FPT1006-580-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fpt1006-dual-conductor-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 580NH 19A 1 MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 1mOhm Max
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 580 nH
Current Rating (Amps): 19 A
Produkt ist nicht verfügbar
FPT1006-580-R FPT1006-580-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-fpt1006-dual-conductor-power-inductors-data-sheet.pdf Coupled Inductors 580nH 23A