FPT705-170-R
FPT705-170-R Eaton - Electronics Division
eaton-fpt705-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 170NH 13A 0.65 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±12%
Package / Case: 2727 (6868 Metric)
Size / Dimension: 0.295" L x 0.268" W (7.50mm x 6.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.65mOhm
Current - Saturation (Isat): 31A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.211" (5.35mm)
Part Status: Active
Inductance: 170 nH
Current Rating (Amps): 13 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FPT705-170-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 170NH 13A 0.65 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±12%, Package / Case: 2727 (6868 Metric), Size / Dimension: 0.295" L x 0.268" W (7.50mm x 6.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.65mOhm, Current - Saturation (Isat): 31A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.211" (5.35mm), Part Status: Active, Inductance: 170 nH, Current Rating (Amps): 13 A.
Weitere Produktangebote FPT705-170-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FPT705-170-R FPT705-170-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fpt705-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 170NH 13A 0.65 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±12%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 0.65mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 170 nH
Current Rating (Amps): 13 A
Produkt ist nicht verfügbar
FPT705-170-R FPT705-170-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-fpt705-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Coupled Inductors DUAL 170nH 31A Flat-Pac FPT705