FPV1006-125-R
FPV1006-125-R Eaton - Electronics Division
eaton-fpv1006-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 125NH 25A 0.41MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.382" L x 0.331" W (9.70mm x 8.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 0.41mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 57A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.252" (6.40mm)
Inductance: 125 nH
Current Rating (Amps): 25 A
auf Bestellung 580 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FPV1006-125-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 125NH 25A 0.41MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.382" L x 0.331" W (9.70mm x 8.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 0.41mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 57A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.252" (6.40mm), Inductance: 125 nH, Current Rating (Amps): 25 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FPV1006-125-R FPV1006-125-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-fpv1006-high-current-power-inductors-data-sh-1608684.pdf Power Inductors - SMD 125nH 57A Flat-Pac FPV1006
auf Bestellung 728 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
FPV1006-125-R FPV1006-125-R Hersteller : Eaton eaton-fpv1006-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Wirewound 0.125uH 10% 100KHz Ferrite 25A 0.00041Ohm DCR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
FPV1006-125-R FPV1006-125-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-fpv1006-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 125NH 25A 0.41MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 125 nH
Current Rating (Amps): 25 A