Produkte > FAIRCHILD > FQPF22N30
FQPF22N30 FAIRCHILD
fqpf22n30-d.pdf
Hersteller: FAIRCHILD
Trans MOSFET N-CH 300V 12A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Rail
auf Bestellung 847 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 176
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FQPF22N30 FAIRCHILD
Description: MOSFET N-CH 300V 12A TO220F, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 160mOhm @ 6A, 10V, Power Dissipation (Max): 56W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220F-3, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 300 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 60 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2200 pF @ 25 V.
Weitere Produktangebote FQPF22N30
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FQPF22N30 fqpf22n30-d.pdf
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
FQPF22N30 FQPF22N30 Hersteller : onsemi fqpf22n30-d.pdf Description: MOSFET N-CH 300V 12A TO220F
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 12A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 160mOhm @ 6A, 10V
Power Dissipation (Max): 56W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220F-3
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 300 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 60 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2200 pF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
FQPF22N30 FQPF22N30 Hersteller : onsemi / Fairchild FQPF22N30_D-2313751.pdf MOSFET 300V N-Channel QFET