Produkte > NKK SWITCHES > FR01AC10PB-S
FR01AC10PB-S
FR01AC10PB-S NKK Switches
rotary_fr01.pdf
Hersteller: NKK Switches
Switch DIP N.O./N.C. SP10T 10 Shaft 0.1A 5VDC PC Pins 1000Cycles Thru-Hole Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FR01AC10PB-S NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Panel Mount, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD Complement, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary with Shaft, Height Above Board: 1.104" (28.05mm), Actuator Level: Raised, Washable: No, Contact Material: Copper Alloy, Part Status: Active, Number of Positions: 10.
Weitere Produktangebote FR01AC10PB-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FR01AC10PB-S FR01AC10PB-S Hersteller : NKK Switches rotary_fr01.pdf Switch DIP N.O./N.C. SP10T 10 Shaft 0.1A 5VDC PC Pins 1000Cycles Thru-Hole Tube
Produkt ist nicht verfügbar
FR01AC10PB-S FR01AC10PB-S Hersteller : NKK Switches FR01.pdf Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Panel Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD Complement
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 1.104" (28.05mm)
Actuator Level: Raised
Washable: No
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 10
FR01AC10PB-S FR01AC10PB-S Hersteller : NKK Switches FR01-19863.pdf Coded Rotary Switches 10mm DECIMAL YELLOW ACTUATOR