Produkte > NKK SWITCHES > FR01AC16PB-S
FR01AC16PB-S
FR01AC16PB-S NKK Switches
FR01-1663281.pdf
Hersteller: NKK Switches
Coded Rotary Switches 16 POS COMP CODE MTL SHAFT BRACKET PC
auf Bestellung 34 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FR01AC16PB-S NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP HEX COMP 0.1A 5V, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Panel Mount, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: Hexadecimal Complement, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary with Shaft, Height Above Board: 1.104" (28.05mm), Actuator Level: Raised, Washable: No, Contact Material: Copper Alloy, Part Status: Active, Number of Positions: 16.
Weitere Produktangebote FR01AC16PB-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FR01AC16PB-S FR01AC16PB-S Hersteller : NKK Switches rotary_fr01.pdf Switch DIP N.O./N.C. SP16T 16 Shaft 0.1A 5VDC PC Pins 625Cycles Thru-Hole Tube
Produkt ist nicht verfügbar
FR01AC16PB-S Hersteller : NKK Switches FR01.pdf Description: SW ROTARY DIP HEX COMP 0.1A 5V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Panel Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: Hexadecimal Complement
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary with Shaft
Height Above Board: 1.104" (28.05mm)