Produkte > NKK SWITCHES > FR01FC10P-S
FR01FC10P-S
FR01FC10P-S NKK Switches
FR01.pdf
Hersteller: NKK Switches
Coded Rotary Switches 10MM DECIMAL 10P COMPLEMENT CODED
auf Bestellung 92 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FR01FC10P-S NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Through Hole, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD Complement, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.150" (3.81mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: No, Contact Material: Copper Alloy, Part Status: Active, Number of Positions: 10.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FR01FC10P-S FR01FC10P-S Hersteller : NKK Switches FR01.pdf Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Through Hole
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD Complement
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.150" (3.81mm)