Produkte > NKK SWITCHES > FR01FC10P
FR01FC10P NKK Switches
FR01.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Through Hole
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD Complement
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.150" (3.81mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: No
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 10
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FR01FC10P NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Through Hole, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD Complement, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.150" (3.81mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: No, Contact Material: Copper Alloy, Part Status: Active, Number of Positions: 10.
Weitere Produktangebote FR01FC10P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FR01FC10P FR01FC10P Hersteller : NKK Switches FR01.pdf Coded Rotary Switches 10MM DECIMAL 10P COMPLEMENT CODED