Produkte > NKK SWITCHES > FR01FR16P-W-S
FR01FR16P-W-S
FR01FR16P-W-S NKK Switches
FR01-2.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 100MA 5V
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Through Hole
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: Hexadecimal
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.150" (3.81mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: Yes
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 16
auf Bestellung 424 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FR01FR16P-W-S NKK Switches
Description: SWITCH ROTARY DIP HEX 100MA 5V, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Through Hole, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: Hexadecimal, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.150" (3.81mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: Yes, Contact Material: Copper Alloy, Part Status: Active, Number of Positions: 16.
Weitere Produktangebote FR01FR16P-W-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FR01FR16P-W-S FR01FR16P-W-S Hersteller : NKK Switches rotary_fr01.pdf Switch DIP N.O./N.C. SP16T 16 Flush Screwdriver 0.1A 5VDC PC Pins 625Cycles Thru-Hole Tube
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produkt ist nicht verfügbar
FR01FR16P-W-S FR01FR16P-W-S Hersteller : NKK Switches FR01-2.pdf Coded Rotary Switches 16 POS REAL CODE FLSH STRT PC WSHABLE