Produkte > NKK SWITCHES > FR02FC10P-R
FR02FC10P-R
FR02FC10P-R NKK Switches
rotary_fr02.pdf
Hersteller: NKK Switches
Switch DIP N.O./N.C. SP10T 10 Flush Screwdriver 0.1A 5VDC Gull Wing 1000Cycles SMD T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FR02FC10P-R NKK Switches
Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Surface Mount, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD Complement, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.154" (3.90mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: No, Contact Material: Copper Alloy, Part Status: Active, Number of Positions: 10.
Weitere Produktangebote FR02FC10P-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FR02FC10P-R FR02FC10P-R Hersteller : NKK Switches FR02.pdf Description: SW ROTARY DIP BCD COMP 0.1A 5V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD Complement
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.154" (3.90mm)
Part Status: Active
Number of Positions: 10
Produkt ist nicht verfügbar
FR02FC10P-R FR02FC10P-R Hersteller : NKK Switches FR02.pdf Coded Rotary Switches SMT 10MM DECIMAL 10P COMPLEMENT CODED