Produkte > NKK SWITCHES > FR02FR10P-R
FR02FR10P-R
FR02FR10P-R NKK Switches
FR02.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 5V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary for Tool
Height Above Board: 0.154" (3.90mm)
Part Status: Active
Number of Positions: 10
auf Bestellung 57500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FR02FR10P-R NKK Switches
Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 5V, Packaging: Tape & Reel (TR), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 5VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Surface Mount, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: BCD, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Actuator Type: Rotary for Tool, Height Above Board: 0.154" (3.90mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: No, Contact Material: Copper Alloy, Part Status: Active, Number of Positions: 10.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FR02FR10P-R FR02FR10P-R Hersteller : NKK Switches rotary_fr02.pdf Switch DIP N.O./N.C. SP10T 10 Flush Screwdriver 0.1A 5VDC Gull Wing 1000Cycles SMD T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
auf Bestellung 500 Stücke:
FR02FR10P-R FR02FR10P-R Hersteller : NKK Switches FR02.pdf Coded Rotary Switches SMT 10MM DECIMAL 10P REAL CODED
auf Bestellung 5573 Stücke:
FR02FR10P-R FR02FR10P-R Hersteller : NKK Switches FR02.pdf Description: SWITCH ROTARY DIP BCD 0.1A 5V
Packaging: Cut Tape (CT)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 5VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: BCD
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Rotary for Tool
Part Status: Active
Number of Positions: 10
Mindestbestellmenge: 3