Produkte > Relais > FRC6BC-1-DC24
FRC6BC-1-DC24
Produktcode: 114803
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Relais
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; 150A; automotive; FRC6
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 150A
Relay variant: automotive
Coil resistance: 195Ω
Coil power consumption: 2.9W
Switched voltage: max. 75V DC
Contact material: AgSnO2
Operating temperature: -40...85°C
Body dimensions: 32.5x32.5x34mm
Mounting: on panel
Leads: connectors
DC contacts rating @R: 100A / 12V DC
Coil voltage max.: 31.2V DC
Electrical life: 100000 cycles
Mechanical durability: 10000000 cycles
Manufacturer series: FRC6
Release time: 5ms
Operate time: 10ms
Leads dimensions: 6.3x0.8mm; 9.5x1.2mm
Contact resistance: 30mΩ
Coil current: 123mA
Coil voltage min.: 15.6V DC
auf Bestellung 1158 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
FRC6BC-1-DC24 Hersteller : Forward Industrial Co. FRC6_Forward.pdf Реле потужне, Iк, А = 150, Uн, В = 24, Тексп, °С = -40...+85, Тип кер. U = DC, Тип монт. = smd, Ro, Ом = 195, Час викл. = 5 мс, Час спрац. = 10 мс,... Група товару: Реле Корпус: 32.5x32.5x34mm Од. вим: шт