Produkte > Relais > FRM18NA-5 DC18V (FRM18NA-18VDC)
FRM18NA-5 DC18V (FRM18NA-18VDC)
Produktcode: 174667
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Relais
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 18VDC; Icontacts max: 5A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 18V DC
Contact current max.: 5A
AC contacts rating @R: 5A / 250V AC
DC contacts rating @R: 5A / 30V DC
Manufacturer series: FRM18
Switched voltage: max. 110V DC; max. 250V AC
Relay variant: interface
Mounting: PCB
Coil resistance: 2.7kΩ
Body dimensions: 20x12.5x5mm
Coil power consumption: 120mW
Contact material: silver alloy
Terminal pitch: 7.62mm
Operating temperature: -40...70°C
Contact resistance: 50mΩ
Coil current: 6.7mA