Produkte > KYOCERA AVX > FS051C104K4Z2A
FS051C104K4Z2A
FS051C104K4Z2A KYOCERA AVX
flexisafe.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
auf Bestellung 262000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FS051C104K4Z2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Boardflex Sensitive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FS051C104K4Z2A FS051C104K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX Components flexisafe.pdf Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 FlexiTerm 125°C T/R Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 70000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Mindestbestellmenge: 719
Mindestbestellmenge: 372
FS051C104K4Z2A FS051C104K4Z2A Hersteller : Kyocera AVX flexisafe-3162749.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KAS21KR72A104KU NW G LOB PN 100V 0.1uF X7 A 581-KAS21KR72A104KU
Mindestbestellmenge: 7
FS051C104K4Z2A FS051C104K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX flexisafe.pdf Description: CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 100V
Temperature Coefficient: X7R
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Mindestbestellmenge: 36
FS051C104K4Z2A Hersteller : AVX flexisafe.pdf Конденсатор керамічний smd, С = 100 нФ, Uном, В = 100, ТКЄ = X7R, Точн., % = 10, Габ. розм., мм = 2,00 x 1,25, Т,°С = -55...+125, Типорозм. = 0805,... Група товару: Конденсатори Корпус: 0805 Од. вим: 100 шт
Anzahl je Verpackung: 2000 Stücke
verfügbar 2 Stücke:
FS051C104K4Z2A FS051C104K4Z2A Hersteller : KYOCERA AVX flexisafe.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 0.1µF
Operating voltage: 100V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm