Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > FS055C102KAZ2A
FS055C102KAZ2A
FS055C102KAZ2A KYOCERA AVX Components
flexisafe.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 FlexiTerm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FS055C102KAZ2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 1000PF 50V X7R 0805, Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Boardflex Sensitive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 1000 pF.
Weitere Produktangebote FS055C102KAZ2A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FS055C102KAZ2A FS055C102KAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX flexisafe.pdf Description: CAP CER 1000PF 50V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 1000 pF
Produkt ist nicht verfügbar
FS055C102KAZ2A FS055C102KAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX flexisafe.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1000pF X7R 0805 10% Tol FLEXISAFE