Produkte > KYOCERA AVX > FS055C103KAZ2A
FS055C103KAZ2A
FS055C103KAZ2A KYOCERA AVX
flexisafe.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF
auf Bestellung 2022 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 44
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FS055C103KAZ2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 10000PF 50V X7R 0805, Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Boardflex Sensitive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FS055C103KAZ2A FS055C103KAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX flexisafe.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V .01uF X7R 0805 1 0% Tol FLEXISAFE
auf Bestellung 2105 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
FS055C103KAZ2A FS055C103KAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX Components flexisafe.pdf Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 FlexiTerm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
FS055C103KAZ2A FS055C103KAZ2A Hersteller : KYOCERA AVX flexisafe.pdf Description: CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF