Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > FS150R17N3E4B11BOSA1
FS150R17N3E4B11BOSA1
FS150R17N3E4B11BOSA1 Infineon Technologies
infineonfs150r17n3e4b11datasheetv0100en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Trans IGBT Module N-CH 1700V 150A 835W 35-Pin ECONO3-4 Tray
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FS150R17N3E4B11BOSA1 Infineon Technologies
Description: IGBT MOD 1700V 150A 835W, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Three Phase Inverter, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.3V @ 15V, 150A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: Module, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 150 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V, Power - Max: 835 W, Current - Collector Cutoff (Max): 1 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 13.5 nF @ 25 V.
Weitere Produktangebote FS150R17N3E4B11BOSA1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FS150R17N3E4B11BOSA1 FS150R17N3E4B11BOSA1 Hersteller : Infineon Technologies infineonfs150r17n3e4b11datasheetv0100en.pdf Trans IGBT Module N-CH 1700V 150A 835W 35-Pin ECONO3-4 Tray
Produkt ist nicht verfügbar
FS150R17N3E4B11BOSA1 FS150R17N3E4B11BOSA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-FS150R17N3E4_B11-DS-v02_00-en_de.pdf?fileId=db3a3043397219b6013976618c5b5247 Description: IGBT MOD 1700V 150A 835W
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Three Phase Inverter
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.3V @ 15V, 150A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: Module
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 150 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1700 V
Power - Max: 835 W
Current - Collector Cutoff (Max): 1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 13.5 nF @ 25 V