Produkte > LEMO > FSG.1B.306.CLAD42Z
FSG.1B.306.CLAD42Z LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: Circular Metal
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: G
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FSG.1B.306.CLAD42Z LEMO
Description: LBP 90 KEYG 6C CHR 4.2MM D BR, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 6, Orientation: G, Shell Size - Insert: 306, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FSG.1B.306.CLAD42Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FSG.1B.306.CLAD42Z Hersteller : LEMO Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf Description: LBP 90 KEYG 6C CHR 4.2MM D BR
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: G
Shell Size - Insert: 306
Fastening Type: Push-Pull, Detent Lock
Termination: Solder Cup