Produkte > FCL COMPONENTS > FTR-B4SA4.5Z-B05
FTR-B4SA4.5Z-B05
  • FTR-B4SA4.5Z-B05
  • FTR-B4SA4.5Z-B05
FTR-B4SA4.5Z-B05 FCL Components
ftr-b4.pdf
Hersteller: FCL Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; 2A; 0.3A/125VAC; SMT
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 4.5V DC
Contact current max.: 2A
AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Manufacturer series: FTR-B4
Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC
Relay variant: signal; subminiature
Mounting: SMT
Coil resistance: 145Ω
Body dimensions: 10.6x5.7x9.7mm
Coil power consumption: 140mW
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi + Au
Terminal pitch: 2.2mm
Operating temperature: -40...85°C
auf Bestellung 1386 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FTR-B4SA4.5Z-B05 FCL Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; 2A; 0.3A/125VAC; SMT, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 4.5V DC, Contact current max.: 2A, AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Manufacturer series: FTR-B4, Switched voltage: max. 220V DC; max. 250V AC, Relay variant: signal; subminiature, Mounting: SMT, Coil resistance: 145Ω, Body dimensions: 10.6x5.7x9.7mm, Coil power consumption: 140mW, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgNi + Au, Terminal pitch: 2.2mm, Operating temperature: -40...85°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FTR-B4SA4.5Z-B05 FTR-B4SA4.5Z-B05 Hersteller : Fujitsu ftrb4.pdf Signal Relay 4.5VDC DPDT( (10.6mm 5.7mm 9.7mm)) SMD
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Mindestbestellmenge: 500