Produkte > BUSSMANN / EATON > FWH-20A14F
FWH-20A14F
FWH-20A14F Bussmann / Eaton
cooid00038-198.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Specialty Fuses 500VAC 20A High Speed Fuse
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWH-20A14F Bussmann / Eaton
Description: FUSE CARTRIDGE 20A 500VAC/VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 20A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: FWH-20A14F
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
FWH-20A14F FWH-20A14F Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-ele-cat-1007-flc-2018-sec-04-hsf.pdf Description: FUSE CARTRIDGE 20A 500VAC/VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 20A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 500 VDC