FWP-1000A
FWP-1000A Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-cat-1007-flc-2018-sec-04-hsf.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 1KA 700VAC/VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 3.500" Dia x 7.594" L (88.90mm x 192.89mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 1kA
Mounting Type: Bolt Mount
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 700 VAC
Voltage Rating - DC: 700 VDC
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FWP-1000A Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 1KA 700VAC/VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 3.500" Dia x 7.594" L (88.90mm x 192.89mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 1kA, Mounting Type: Bolt Mount, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 50kA DC, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 700 VAC, Voltage Rating - DC: 700 VDC.
Weitere Produktangebote FWP-1000A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85369095
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
FWP-1000A FWP-1000A Hersteller : Bussmann / Eaton bus-ele-cat-1007-flc-2018-sec-04-hsf.pdf Industrial & Electrical Fuses 1000A 700V AC