Produkte > EBM-PAPST INC. > G1G097-AA05-01
G1G097-AA05-01
G1G097-AA05-01 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN BLOWER 143X40MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 143mm L x 137mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 2650 RPM
Width: 40.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: EAC
Ingress Protection: IP22
Fan Type: Blower
Noise: 59.0dB(A)
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 16 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G1G097-AA05-01 ebm-papst Inc.
Description: FAN BLOWER 143X40MM 24VDC WIRE, Packaging: Bulk, Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 143mm L x 137mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 2650 RPM, Width: 40.00mm, Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C), Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: EAC, Ingress Protection: IP22, Fan Type: Blower, Noise: 59.0dB(A), Part Status: Obsolete, Power (Watts): 16 W.
Weitere Produktangebote G1G097-AA05-01
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G1G097-AA05-01 G1G097-AA05-01 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_G1G097AA0501-1880252.pdf Blowers & Centrifugal Fans DC Centrifugal Blower, 97mm Round, 24VDC, 55.9CFM, 16W, 59dBA, Ball Bearing