Produkte > EBM-PAPST INC. > G1G120-AB67-02
G1G120-AB67-02
G1G120-AB67-02 ebm-papst Inc.
G1G120-AB67-02.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN BLOWER 178X115.0MM 24VDC
Packaging: Box
Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 178mm L x 184mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 2200 RPM
Width: 115.0mm
Weight: 3.5 lbs (1.6 kg)
Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CSA, EAC, UL
Ingress Protection: IP22
Fan Type: Blower
Part Status: Active
Power (Watts): 40 W
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G1G120-AB67-02 ebm-papst Inc.
Description: FAN BLOWER 178X115.0MM 24VDC, Packaging: Box, Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 178mm L x 184mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 2200 RPM, Width: 115.0mm, Weight: 3.5 lbs (1.6 kg), Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C), Termination: 4 Wire Leads, Approval Agency: CSA, EAC, UL, Ingress Protection: IP22, Fan Type: Blower, Part Status: Active, Power (Watts): 40 W.
Weitere Produktangebote G1G120-AB67-02
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G1G120-AB67-02 G1G120-AB67-02 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_G1G120AB6702.pdf Blowers & Centrifugal Fans EC Centrifugal Blower, 120mm, 24VDC, 40W, 1.9A, 2200RPM, Ball Bearing, IP22