Produkte > EBM-PAPST INC. > G1G160-BH29-52
G1G160-BH29-52
G1G160-BH29-52 ebm-papst Inc.
G1G160BH2952-BA-ENU.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN BLOWER 226.8X130.0MM 24VDC
Packaging: Bulk
Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 226.8mm L x 262mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 1750 RPM
Width: 130.0mm
Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CSA, EAC, UL
Ingress Protection: IP42
Fan Type: Blower
Power (Watts): 105 W
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G1G160-BH29-52 ebm-papst Inc.
Description: FAN BLOWER 226.8X130.0MM 24VDC, Packaging: Bulk, Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 226.8mm L x 262mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 1750 RPM, Width: 130.0mm, Operating Temperature: -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C), Termination: 4 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CSA, EAC, UL, Ingress Protection: IP42, Fan Type: Blower, Power (Watts): 105 W.
Weitere Produktangebote G1G160-BH29-52
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G1G160-BH29-52 G1G160-BH29-52 Hersteller : EBM Papst epm_forwardcurved_si_dc.pdf DC Blower Centrifugal Bearing 24V 16V to 28V 297.23CFM 67dB
Produkt ist nicht verfügbar
G1G160-BH29-52 G1G160-BH29-52 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_G1G160BH2952_Datasheet_ENU.pdf Blowers & Centrifugal Fans DC Centrifugal Fan, Forward Curved, 262x227x130mm, 24VDC, 505m3/h, Ball, IP42