Produkte > EBM-PAPST > G2D146-BF02-07
G2D146-BF02-07
G2D146-BF02-07 ebm-papst
ebm_papst_G2D146BF0207.pdf
Hersteller: ebm-papst
Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Blower
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G2D146-BF02-07 ebm-papst
Category: AC 230V/400V Fans, Description: Fan: AC; blower; 230/400VAC; 227x248.5x130mm; ball; 2450rpm; IP44, Impeller diameter: 146mm, Fan dimensions: 227x248.5x130mm, Lead length: 0.6m, Current rating: 0.73A, Number of poles: 2, Frequency: 50Hz, Supply voltage: 230/400V AC, Power consumption: 260W, Kind of motor: 3-phase, Rotational rate/speed: 2450rpm, Type of fan: AC, Enclosure material: aluminium, Insulation class: B, Kind of Bearing: ball, Kind of fan: blower, Protection class: I, IP rating: IP44, Leads: leads x6, Fan motor: M2D068-EC, Impeller material: metal, Operating temperature: -25...55°C.
Weitere Produktangebote G2D146-BF02-07
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G2D146-BF02-07 Hersteller : EBM Papst 22g2d146bf0207-ba-eng.pdf AC Blower 230V/400V Lead Tips Crimped
Produkt ist nicht verfügbar
G2D146-BF02-07 Hersteller : ebm-papst Inc. Description: MOTORIZED IMPELLER
Power (Watts): 300W
Features: Dual Voltage
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230/400VAC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 227mm L x 248.5mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 2700 RPM
Width: 130.0mm
Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Termination: 6 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CE
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Blower, Centrifugal
Produkt ist nicht verfügbar
G2D146-BF02-07 G2D146-BF02-07 Hersteller : EBM-PAPST G2D146-BF02-07.pdf Category: AC 230V/400V Fans
Description: Fan: AC; blower; 230/400VAC; 227x248.5x130mm; ball; 2450rpm; IP44
Impeller diameter: 146mm
Fan dimensions: 227x248.5x130mm
Lead length: 0.6m
Current rating: 0.73A
Number of poles: 2
Frequency: 50Hz
Supply voltage: 230/400V AC
Power consumption: 260W
Kind of motor: 3-phase
Rotational rate/speed: 2450rpm
Type of fan: AC
Enclosure material: aluminium
Insulation class: B
Kind of Bearing: ball
Kind of fan: blower
Protection class: I
IP rating: IP44
Leads: leads x6
Fan motor: M2D068-EC
Impeller material: metal
Operating temperature: -25...55°C