Produkte > EBM-PAPST > G2E140-AL30-48
G2E140-AL30-48
G2E140-AL30-48 ebm-papst
ebm_papst_G2E140AL3048-1879536.pdf
Hersteller: ebm-papst
Blowers & Centrifugal Fans AC Centrifugal Blower, 140mm Round, 115VAC, 179.5CFM
auf Bestellung 5 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details G2E140-AL30-48 ebm-papst
Description: FAN BLWR CENT 226X130MM 115VAC, Packaging: Bulk, Power (Watts): 130W, Voltage - Rated: 115VAC, Size / Dimension: Rectangular - 226mm L x 247mm H (140mm Dia), Bearing Type: Ball, Air Flow: 179.5 CFM (5.03m³/min), Width: 130.0mm, Weight: 6.6 lbs (3 kg), Termination: 2 Wire Leads, Fan Type: Blower, Centrifugal, Noise: 60.0dB(A).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G2E140-AL30-48 G2E140-AL30-48 Hersteller : ebm-papst Inc. G2E140.pdf Description: FAN BLWR CENT 226X130MM 115VAC
Packaging: Bulk
Power (Watts): 130W
Voltage - Rated: 115VAC
Size / Dimension: Rectangular - 226mm L x 247mm H (140mm Dia)
Bearing Type: Ball
Air Flow: 179.5 CFM (5.03m³/min)
Width: 130.0mm