Produkte > OMRON > G2R1ET130DC12
G2R1ET130DC12 Omron
Hersteller: Omron
PCB Power Relay
auf Bestellung 55 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G2R1ET130DC12 Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 43.6 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 6080VA, 2000W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G2R-1-E-T130 DC12 G2R-1-E-T130 DC12 Hersteller : Omron Electronics en_g2r-5532148.pdf General Purpose Relays High-Capacity ClassB SPDT Vented 12VDC
auf Bestellung 98 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
G2R-1-E-T130 DC12 G2R-1-E-T130 DC12 Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g2r.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 43.6 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 6080VA, 2000W
auf Bestellung 95 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
G2R-1-E-T130 DC12
Produktcode: 163464
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller : Omron 9d-g2r-1-h-t130-dc12.pdf Relais
Relaistyp: Реле середньої потужності (5-20А)
Beschreibung: Тип контактів: 1C; Uкотушки: 12VDC; Iкомутації: 16A; Rкотушки: 275 Ohm
Abmessungen: 29x13x25,5 mm
Spulenspannung: 12 VDC
Strom max: 16 A