G2R-2 12VDC
G2R-2 12VDC OMRON Electronic Components
G2R.PDF
Hersteller: OMRON Electronic Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 5A; G2R
Related items: PODST-3
Mounting: PCB
Leads: for PCB
Operating temperature: -40...70°C
Terminal pitch: 5mm
Release time: 5ms
Operate time: 15ms
Body dimensions: 29x13x25.5mm
Contact resistance: 50mΩ
Contact current max.: 5A
DC contacts rating @R: 5A / 30V DC
AC contacts rating @R: 5A / 250V AC
Rated coil voltage: 12V DC
Coil resistance: 275Ω
Switched voltage: max. 125V DC; max. 380V AC
Contacts configuration: DPDT
Type of relay: electromagnetic
Manufacturer series: G2R
Enclosure description: standard seal
Relay variant: miniature; monostable
Coil current: 43.6mA
auf Bestellung 606 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G2R-2 12VDC OMRON Electronic Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 5A; G2R, Related items: PODST-3, Mounting: PCB, Leads: for PCB, Operating temperature: -40...70°C, Terminal pitch: 5mm, Release time: 5ms, Operate time: 15ms, Body dimensions: 29x13x25.5mm, Contact resistance: 50mΩ, Contact current max.: 5A, DC contacts rating @R: 5A / 30V DC, AC contacts rating @R: 5A / 250V AC, Rated coil voltage: 12V DC, Coil resistance: 275Ω, Switched voltage: max. 125V DC; max. 380V AC, Contacts configuration: DPDT, Type of relay: electromagnetic, Manufacturer series: G2R, Enclosure description: standard seal, Relay variant: miniature; monostable, Coil current: 43.6mA.
Weitere Produktangebote G2R-2 12VDC nach Preis ab 5.42 EUR bis 12.94 EUR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G2R-2-12VDC G2R-2-12VDC Hersteller : Omron k013g2rpcbpowerrelaydatasheeten.pdf Power Relay 12VDC 5A DPDT(29x13x25.5)mm THT
auf Bestellung 606 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
G2R-2-12VDC Hersteller : OMRON 12V; 5A; 530mW; DPDT; 29 x 13 x 25,5mm PCB G2R-2-DC12 power relay P G2R-2-DC12
Anzahl je Verpackung: 100 Stücke
auf Bestellung 85 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 100
G2R-2 12VDC