G2RL-1-E-ASI-DC12
G2RL-1-E-ASI-DC12 OMRON Electronic Components
OMRN-S-A0014091318-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848
Hersteller: OMRON Electronic Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 16A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
Manufacturer series: G2RL
Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Operate time: 15ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 5ms
Mechanical durability: 20000000 cycles
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Leads: for PCB
Enclosure description: standard seal
Operating temperature: -40...85°C
Coil resistance: 360Ω
Coil current: 33.3mA
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G2RL-1-E-ASI-DC12 OMRON Electronic Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 16A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, Manufacturer series: G2RL, Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Operate time: 15ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Release time: 5ms, Mechanical durability: 20000000 cycles, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Leads: for PCB, Enclosure description: standard seal, Operating temperature: -40...85°C, Coil resistance: 360Ω, Coil current: 33.3mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G2RL-1-E-ASI DC12 G2RL-1-E-ASI DC12 Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 3576212.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G2RL-1-E-ASI DC12 - Leistungsrelais, SPDT, 12 VDC, 16 A, G2RL Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G2RL Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 159 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Indium (AgSnIn)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC, 300VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 7040VA, 4800W
auf Bestellung 96 Stücke:
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
auf Bestellung 47 Stücke:
Mindestbestellmenge: 26
auf Bestellung 93 Stücke:
Mindestbestellmenge: 50
G2RL-1-E-ASI-DC12 Hersteller : OMRON / PARTNER STOCK OMRN-S-A0014091318-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - G2RL-1-E-ASI-DC12 - Leistungsrelais, SPDT, 12 VDC, 16 A, G2RL Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Zinn-Indium
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
Produktpalette: G2RL Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V