G2RL-1-E-ASI DC24
G2RL-1-E-ASI DC24 OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
3576212.pdf
Hersteller: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G2RL-1-E-ASI DC24 - Leistungsrelais, SPDT, 24 VDC, 16 A, G2RL Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.44kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details G2RL-1-E-ASI DC24 OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 16A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Manufacturer series: G2RL, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Coil resistance: 1.44kΩ, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Leads: for PCB, Operating temperature: -40...85°C, Mechanical durability: 20000000 cycles, Enclosure description: standard seal, Release time: 5ms, Operate time: 15ms, Coil current: 16.7mA.
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Indium Tin (AgInSn)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC, 300VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 7040VA, 4800W
auf Bestellung 76 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
G2RL-1-E-ASI-DC24 Hersteller : Omron en-g2rl.pdf PCB Power Relay
auf Bestellung 109 Stücke:
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
G2RL-1-E-ASI-DC24 Hersteller : OMRON / PARTNER STOCK OMRN-S-A0014091318-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - G2RL-1-E-ASI-DC24 - Leistungsrelais, SPDT, 24 VDC, 16 A, G2RL Series, Durchsteckmontage, Monostabil
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Zinn-Indium
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.44kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 101 Stücke:
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 16A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC
Manufacturer series: G2RL
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Coil resistance: 1.44kΩ
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Leads: for PCB
Operating temperature: -40...85°C
Operate time: 15ms
Coil current: 16.7mA