G2RL-1-E-PW1 DC12
G2RL-1-E-PW1 DC12 OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
3576212.pdf
Hersteller: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G2RL-1-E-PW1 DC12 - Leistungsrelais, SPDT, 12 VDC, 16 A, G2RL Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 85 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details G2RL-1-E-PW1 DC12 OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 16A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, Manufacturer series: G2RL, Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 360Ω, Operate time: 15ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Release time: 5ms, Mechanical durability: 20000000 cycles, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Coil current: 33.3mA, Leads: for PCB, Enclosure description: standard seal, Operating temperature: -40...85°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G2RL-1-E-PW1-DC12 G2RL-1-E-PW1-DC12 Hersteller : OMRON / PARTNER STOCK OMRN-S-A0014091318-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - G2RL-1-E-PW1-DC12 - Leistungsrelais, SPDT, 12 VDC, 16 A, G2RL Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung, cadmiumfrei
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
G2RL-1-E-PW1-DC12 Hersteller : Omron G2RL-1-E-PW1-DC12
auf Bestellung 40 Stücke:
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 16A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
Manufacturer series: G2RL
Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 360Ω
Operate time: 15ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 5ms
Mechanical durability: 20000000 cycles
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Coil current: 33.3mA
Leads: for PCB
Enclosure description: standard seal
Operating temperature: -40...85°C