G2RL-2-ASI DC24
G2RL-2-ASI DC24 OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
3576212.pdf
Hersteller: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G2RL-2-ASI DC24 - Leistungsrelais, SPDT, 24 VDC, 8 A, G2RL Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.44kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G2RL Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 30 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details G2RL-2-ASI DC24 OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 8A; G2RL, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 8A, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, DC contacts rating @R: 8A / 30V DC, Manufacturer series: G2RL, Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 1.44kΩ, Operate time: 15ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Release time: 5ms, Mechanical durability: 20000000 cycles, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgNi, Coil current: 16.7mA, Leads: for PCB, Enclosure description: standard seal, Operating temperature: -40...85°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Indium (AgSnIn)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 440VAC, 300VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 3520VA, 2400W
auf Bestellung 105 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 35
G2RL-2-ASI DC24 Hersteller : Omron k315-e1.pdf PCB Power Relay
auf Bestellung 30 Stücke:
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
G2RL-2-ASI-DC24 Hersteller : OMRON / PARTNER STOCK OMRN-S-A0014091318-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - G2RL-2-ASI-DC24 - Leistungsrelais, DPDT, 24 VDC, 8 A, G2RL Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Zinn-Indium
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.44kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Produktpalette: G2RL Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 27 Stücke:
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 8A; G2RL
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 8A
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
DC contacts rating @R: 8A / 30V DC
Manufacturer series: G2RL
Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 1.44kΩ
Operate time: 15ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 5ms
Mechanical durability: 20000000 cycles
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi
Coil current: 16.7mA
Leads: for PCB
Enclosure description: standard seal
Operating temperature: -40...85°C