Produkte > OMRON > G2RL24CFDC12
G2RL24CFDC12
G2RL24CFDC12 Omron
165_18882.pdf
Hersteller: Omron
Power Relay 12VDC 8A DPDT(29x12.7x15.7)mm THT
auf Bestellung 44 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 44
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G2RL24CFDC12 Omron
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 8A; G2RL, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 8A, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, Manufacturer series: G2RL, Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 360Ω, Operate time: 15ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Release time: 5ms, Terminal pitch: 5mm, Operating temperature: -40...85°C, Enclosure description: hermetic seal, Leads: for PCB, Contact resistance: 100mΩ, Coil current: 33.33mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G2RL-24-CF-DC12 G2RL-24-CF-DC12 Hersteller : Omron Electronics J117-E1.pdf General Purpose Relays Power PCB Relay 8A 12VDC DPDT Sealed
auf Bestellung 3830 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
G2RL-24-CF DC12 G2RL-24-CF DC12 Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g2rl.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 440VAC, 300VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 3520VA, 2400W
auf Bestellung 3007 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
G2RL24CFDC12 G2RL24CFDC12 Hersteller : Omron 165_18882.pdf Power Relay 12VDC 8A DPDT(29x12.7x15.7)mm THT
auf Bestellung 44 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
G2RL-24-CF-DC12 Hersteller : Omron Код виробника: G2RL24CF12DC (DPDT-NO, NC), 12VDC, 8A/250VAC, PCB Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 8A; G2RL
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 8A
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
Manufacturer series: G2RL
Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 360Ω
Operate time: 15ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 5ms
Terminal pitch: 5mm
Operating temperature: -40...85°C
Enclosure description: hermetic seal
Leads: for PCB
Contact resistance: 100mΩ
Coil current: 33.33mA