Produkte > OMRON > G2RL2A4DC12
G2RL2A4DC12
G2RL2A4DC12 Omron
j117e1.pdf
Hersteller: Omron
Power Relay 12VDC 8A DPST-NO(29x12.7x15.7)mm THT
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G2RL2A4DC12 Omron
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 8A, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Manufacturer series: G2RL, Operating temperature: -40...85°C, Release time: 5ms, Terminal pitch: 5mm, Operate time: 15ms, Coil current: 33.33mA, Contact resistance: 100mΩ, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Contact current max.: 8A, Rated coil voltage: 12V DC, Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC, Coil resistance: 360Ω, Relay variant: miniature, Contacts configuration: DPST-NO, Type of relay: electromagnetic, Mounting: PCB, Leads: for PCB, Enclosure description: hermetic seal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 8A
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Manufacturer series: G2RL
Operating temperature: -40...85°C
Release time: 5ms
Terminal pitch: 5mm
Operate time: 15ms
Coil current: 33.33mA
Contact resistance: 100mΩ
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Contact current max.: 8A
Rated coil voltage: 12V DC
Switched voltage: max. 300V DC; max. 440V AC
Coil resistance: 360Ω
Relay variant: miniature
Contacts configuration: DPST-NO
Leads: for PCB
Enclosure description: hermetic seal
auf Bestellung 37 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
G2RL-2A4-DC12 G2RL-2A4-DC12 Hersteller : Omron Electronics J117-E1.pdf General Purpose Relays DPST-NO 12VDC Sealed ClassF GP Type
auf Bestellung 198 Stücke:
G2RL2A4DC12 G2RL2A4DC12 Hersteller : Omron j117e1.pdf Power Relay 12VDC 8A DPST-NO(29x12.7x15.7)mm THT
auf Bestellung 149 Stücke:
Mindestbestellmenge: 30
auf Bestellung 99 Stücke:
Mindestbestellmenge: 18
auf Bestellung 10 Stücke:
tariffCode: 85364900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
Produktpalette: G2RL Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 135 Stücke:
G2RL-2A4 DC12
Produktcode: 203324
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
en-g2rl.pdf Relais
Produkt ist nicht verfügbar
G2RL-2A4  DC12 G2RL-2A4 DC12 Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2871776.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G2RL-2A4 DC12 - Leistungsrelais, DPST-NO, 12 VDC, 8 A, G2RL Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G2RL Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
Produkt ist nicht verfügbar
G2RL-2A4 DC12 G2RL-2A4 DC12 Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g2rl.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 440VAC, 300VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 3520VA, 2400W