G3F20MT12J-TR
G3F20MT12J-TR GeneSiC Semiconductor
Hersteller: GeneSiC Semiconductor
Description: 1200V 20M TO-263-7 G3F SIC MOSFE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiC (Silicon Carbide Junction Transistor)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 108A (Tc)
Power Dissipation (Max): 448W (Tc)
Supplier Device Package: TO-263-7
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 18V
Vgs (Max): +22V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 176 nC @ 18 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4317 pF @ 800 V
Qualification: AEC-Q101
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 26.5mOhm @ 40A, 18V
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.3V @ 30mA
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G3F20MT12J-TR GeneSiC Semiconductor
Description: 1200V 20M TO-263-7 G3F SIC MOSFE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiC (Silicon Carbide Junction Transistor), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 108A (Tc), Power Dissipation (Max): 448W (Tc), Supplier Device Package: TO-263-7, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 18V, Vgs (Max): +22V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 176 nC @ 18 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4317 pF @ 800 V, Qualification: AEC-Q101, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 26.5mOhm @ 40A, 18V, Vgs(th) (Max) @ Id: 4.3V @ 30mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G3F20MT12J-TR G3F20MT12J-TR Hersteller : GeneSiC Semiconductor SiC MOSFETs 1200V 20mohm TO-263-7 G3F SiC MOSFET
auf Bestellung 504 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
G3F20MT12J-TR G3F20MT12J-TR Hersteller : GeneSiC Semiconductor Description: 1200V 20M TO-263-7 G3F SIC MOSFE
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Grade: Automotive
Vgs (Max): +22V, -10V
Qualification: AEC-Q101