Produkte > OMRON > G5V-1-T90 DC12
G5V-1-T90 DC12
G5V-1-T90 DC12 Omron
k048-e1.pdf
Hersteller: Omron
Signal Relay 12VDC 1A SPDT(12.5x7.5x10)mm THT
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 63
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G5V-1-T90 DC12 Omron
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 1A; PCB, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 1A, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 24V DC, Manufacturer series: G5V-1, Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC, Relay variant: subminiature, Mounting: PCB, Coil resistance: 3.84Ω, Body dimensions: 12.5x7.5x10mm, Coil power consumption: 150mW, Contact resistance: 100mΩ, Terminal pitch: 2.54mm, Coil current: 6.25mA, Operating temperature: -40...90°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G5V-1-T90 DC12 G5V-1-T90 DC12 Hersteller : Omron Electronics en-g5v_1.pdf Low Signal Relays - PCB Ultra-Mini, Hi Temp SPDT 1A, 12VDC
auf Bestellung 4296 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
G5V-1-T90 DC12 G5V-1-T90 DC12 Hersteller : Omron k048-e1.pdf Signal Relay 12VDC 1A SPDT(12.5x7.5x10)mm THT
auf Bestellung 895 Stücke:
Mindestbestellmenge: 44
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 1A; PCB
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 1A
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 24V DC
Manufacturer series: G5V-1
Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC
Relay variant: subminiature
Mounting: PCB
Coil resistance: 3.84Ω
Body dimensions: 12.5x7.5x10mm
Coil power consumption: 150mW
Contact resistance: 100mΩ
Terminal pitch: 2.54mm
Coil current: 6.25mA
Operating temperature: -40...90°C
auf Bestellung 86 Stücke:
Mindestbestellmenge: 22
G5V-1-T90 DC12 G5V-1-T90 DC12 Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g5v_1.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 125VA, 60W
auf Bestellung 158 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
auf Bestellung 86 Stücke:
Mindestbestellmenge: 30
G5V-1-T90-DC12 G5V-1-T90-DC12 Hersteller : OMRON / PARTNER STOCK OMRN-S-A0002891918-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - G5V-1-T90-DC12 - Signalrelais, 12 VDC, SPDT, 1 A, G5V-1 Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Gold-Legierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 960ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G5V-1 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 806 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar