G6B-4BND-DC24
G6B-4BND-DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
g6b-4__nd_g3s4_ds_e_2_1_csm1057979.pdf?id=901
Hersteller: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
Features: Socket Included
Packaging: Bulk
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 55°C
Termination Style: Screw Terminal
Approval Agency: CE, CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A) x 4
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 15 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 1900VA, 625W
auf Bestellung 101 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details G6B-4BND-DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V, Features: Socket Included, Packaging: Bulk, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 55°C, Termination Style: Screw Terminal, Approval Agency: CE, CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A) x 4, Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 1900VA, 625W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G6B-4BND-DC24 G6B-4BND-DC24 Hersteller : Omron g6b-4__nd_g3s4_ds_e_2_1_csm1057979.pdf Electromechanical Relay 24VDC 2.88KOhm 5A 4PST-NO( (43mm 78mm 28mm)) DIN Rail Terminal Relay
auf Bestellung 61 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 88 Stücke:
auf Bestellung 10 Stücke:
G6B-4BND-DC24 G6B-4BND-DC24 Hersteller : Omron Electronics g6b-4__nd_g3s4_ds_e_1_1_csm1057979-1635185.pdf Industrial Relays CompactTerminalRelay 24VDC 4PST Phillips
auf Bestellung 26 Stücke:
G6B-4BND DC24 G6B-4BND DC24 Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div G6B-47BND%20DC24.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
Features: Socket Included
Packaging: Bulk
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VDC
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Rating (Current): 5 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 15 ms
auf Bestellung 42 Stücke:
auf Bestellung 9 Stücke:
G6B-4BND DC24 G6B-4BND DC24 Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS G6B-4BND.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6B-4BND DC24 - RELAY, 4PST-NO, 250VAC, 30VDC, 5A
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Solder
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Non Latching
Kontaktmaterial: Silver Alloy
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Through Hole
Produktpalette: G6B Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: 4PST-NO
Kontaktspannung V AC: 250VAC
directShipCharge: 25
auf Bestellung 23 Stücke:
G6B-4BND-DC24
Produktcode: 130743
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
g6b-4__nd_g3s4_ds_e_2_1_csm1057979.pdf?id=901 Relais
Produkt ist nicht verfügbar