Technische Details G6BU-1114P-US-DC12 Omron
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6BU-1114P-US DC12 - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 5 A, G6B, Durchsteckmontage, Bistabile Einzelspule, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: PC-Pin, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Bistabile Einzelspule, Kontaktmaterial: Silberlegierung, Kontaktstrom: 5A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 720ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G6B, productTraceability: No, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: To Be Advised.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G6BU-1114P-US-DC12 | Hersteller : Omron Electronics |
General Purpose Relays Power PCB Relay |
auf Bestellung 3526 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
G6BU-1114P-US DC12 | Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12VPackaging: Bulk Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 12VDC Operating Temperature: -25°C ~ 70°C Termination Style: PC Pin Approval Agency: CSA, TUV, UR Relay Type: General Purpose Coil Current: 16.7 mA Coil Type: Latching, Single Coil Seal Rating: Sealed - Fully Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 5 A Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max Must Operate Voltage: 8.4 VDC Operate Time: 10 ms Release Time: 10 ms Load - Max Switching: 1900VA, 625W |
auf Bestellung 936 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12VPackaging: Bulk Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 12VDC Operating Temperature: -25°C ~ 70°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 16.7 mA Coil Type: Latching, Single Coil Seal Rating: Sealed - Fully Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 5 A Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max Must Operate Voltage: 8.4 VDC Operate Time: 10 ms Release Time: 10 ms Approval Agency: CSA, TUV, UR Load - Max Switching: 1900VA, 625W |
auf Bestellung 952 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
G6BU-1114P-US DC12 | Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
auf Bestellung 1 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G6BU-1114P-US-DC12 | Hersteller : Omron |
Power Relay 12VDC 5A SPST-NO(20x10x10)mm THT |