G6C-2114P-US-DC24 Omron Electronics
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G6C-2114P-US-DC24 Omron Electronics
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6C-2114P-US DC24 - Leistungsrelais, SPST-NO, SPST-NC, 24 VDC, 8 A, G6C Series, Durchsteckmontage, Monostabil, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: PC-Pin, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silberlegierung, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 8A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 2.88kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G6C Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, SPST-NC, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: To Be Advised.
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G6C-2114P-US-DC24 | Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24VPackaging: Bulk Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -25°C ~ 70°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 8.3 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Fully Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B) Contact Rating (Current): 8 A Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 16.8 VDC Operate Time: 10 ms Release Time: 10 ms Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE Load - Max Switching: 3040VA, 1000W |
auf Bestellung 23740 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24VPackaging: Bulk Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -25°C ~ 70°C Termination Style: PC Pin Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE Relay Type: General Purpose Coil Current: 8.3 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Fully Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B) Contact Rating (Current): 8 A Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 16.8 VDC Operate Time: 10 ms Release Time: 10 ms Load - Max Switching: 3040VA, 1000W |
auf Bestellung 2391 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
G6C-2114P-US DC24 | Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
auf Bestellung 172 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G6C-2114P-US-DC24 | Hersteller : OMRON / PARTNER STOCK |
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6C-2114P-US-DC24 - Leistungsrelais, SPST-NO, SPST-NC, 24 VDC, 8 A, G6C Series, Durchsteckmontage, MonostabiltariffCode: 85364900 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC-Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silberlegierung isCanonical: Y Kontaktstrom: 8A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 2.88kohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30V Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G6C Series productTraceability: No Spulenspannung: 24VDC Kontaktkonfiguration: SPST-NO, SPST-NC Kontaktspannung V AC: 250V SVHC: To Be Advised |