Technische Details G6DN-1A DC24 Omron
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6DN-1A DC24 - Leistungsrelais, SPST-NO, 24 VDC, 5 A, G6DN Series, Durchsteckmontage, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Zulassungen & Normen: UL, VDE, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: -, Kontaktmaterial: Silberlegierung, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 5A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 5.236kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G6DN Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: To Be Advised.
Preis | ||||||||||||||||||||
G6DN-1A DC24 | Hersteller : Omron |
Power Relay 24VDC 5A SPST-NO(20mm 5.08mm 12.5mm) THT |
auf Bestellung 3500 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 280 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G6DN-1A DC24 | Hersteller : Omron Electronics |
General Purpose Relays 1 Form A w/ 24VDC 5A, EN61010-2-201 |
auf Bestellung 8414 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
auf Bestellung 133 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G6DN-1A DC24 | Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24VPackaging: Tube Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 90°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 4.6 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Fully Contact Material: Silver Alloy Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 5 A Switching Voltage: 277VAC, 125VDC - Max Must Release Voltage: 1.2 VDC Must Operate Voltage: 16.8 VDC Operate Time: 10 ms Release Time: 5 ms Coil Insulation: Class B Approval Agency: cURus, TUV, VDE Load - Max Switching: 1385VA, 625W |
auf Bestellung 123 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G6DN-1A DC24 | Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
Description: POWER RELAYS - SLIM PCB POWER REPackaging: Bulk Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 90°C Termination Style: PC Pin Approval Agency: cURus, TUV, VDE Relay Type: General Purpose Coil Current: 4.6 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Fully Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au) Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 5 A Switching Voltage: 277VAC, 125VDC - Max Must Release Voltage: 1.2 VDC Must Operate Voltage: 16.8 VDC Operate Time: 10 ms Release Time: 5 ms Coil Insulation: Class B Load - Max Switching: 1385VA, 625W |
auf Bestellung 161 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| G6DN-1A-DC24 | Hersteller : OMRON / PARTNER STOCK |
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6DN-1A-DC24 - Leistungsrelais, SPST-NO, 24 VDC, 5 A, G6DN Series, Durchsteckmontage, MonostabiltariffCode: 85364900 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC-Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silberlegierung Kontaktstrom: 5A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 5.236kohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30V Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G6DN Series productTraceability: No Spulenspannung: 24VDC Kontaktkonfiguration: SPST-NO Kontaktspannung V AC: 250V SVHC: To Be Advised |
auf Bestellung 107 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24VPackaging: Box Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 90°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 4.6 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Fully Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au) Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 5 A Switching Voltage: 277VAC, 125VDC - Max Must Release Voltage: 1.2 VDC Must Operate Voltage: 16.8 VDC Operate Time: 10 ms Release Time: 5 ms Part Status: Active Coil Insulation: Class B |