Technische Details G6E-134P-ST-US-DC24 Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 500VA, 440W.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G6E-134P-ST-US-DC24 | Hersteller : Omron Electronics |
Low Signal Relays - PCB NL 200mW SPDT 24VDC |
auf Bestellung 2274 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
G6E-134P-ST-US-DC24 | Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div |
auf Bestellung 22885 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
G6E-134P-ST-US-DC24 | Hersteller : Omron |
Signal Relay 24VDC 3A SPDT(16x10x8)mm THT |
G6E-134P-ST-US-DC24 | Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6E-134P-ST-US-DC24 - RELAY, SIGNAL, SPDT, 30VDC, 2AtariffCode: 85364110 productTraceability: No rohsCompliant: YES euEccn: NLR isCanonical: Y hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES directShipCharge: 25 usEccn: EAR99 |
auf Bestellung 209 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6E-134P-ST-US DC24 - Signalrelais, 24 VDC, SPDT, 2 A, G6E, Durchsteckmontage, MonostabiltariffCode: 85364190 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silber Kontaktstrom: 2A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 2.88kohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30V Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G6E productTraceability: No Spulenspannung: 24VDC Kontaktkonfiguration: SPDT Kontaktspannung V AC: - |
auf Bestellung 63 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |