Produkte > OMRON > G6K-2F-RF-4.5DC
G6K-2F-RF-4.5DC
G6K-2F-RF-4.5DC Omron
g6k_rf_s_t_0614.pdf
Hersteller: Omron
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT(12.8x7.8x5.4)mm SMD
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details G6K-2F-RF-4.5DC Omron
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 1A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 4.5V DC, Contact current max.: 1A, AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Manufacturer series: G6K, Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Operate time: 3ms, Body dimensions: 10.3x6.9x5.4mm, Release time: 3ms, Mechanical durability: 50000000 cycles, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: Ag/Au, Leads: for PCB, Enclosure description: hermetic seal, Operating temperature: -40...70°C, Coil current: 23.2mA, Coil resistance: 194Ω.
Weitere Produktangebote G6K-2F-RF-4.5DC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
G6K-2F-RF-4.5DC G6K-2F-RF-4.5DC Hersteller : OMRON / PARTNER STOCK OMRN-S-A0004343686-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6K-2F-RF-4.5DC - Signalrelais, 4.5 VDC, DPDT, 1 A, G6K Series, Oberflächenmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: L-förmig gebogen
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: -
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 194ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: G6K Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 4.5VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 1A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 4.5V DC
Contact current max.: 1A
AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Manufacturer series: G6K
Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Operate time: 3ms
Body dimensions: 10.3x6.9x5.4mm
Release time: 3ms
Mechanical durability: 50000000 cycles
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: Ag/Au
Leads: for PCB
Enclosure description: hermetic seal
Operating temperature: -40...70°C
Coil current: 23.2mA
Coil resistance: 194Ω