Technische Details G6K2PYDC12 Omron
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 1A; G6K, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Manufacturer series: G6K, Mounting: PCB, Coil resistance: 1315Ω, Operate time: 3ms, Release time: 3ms, Coil current: 9.1mA, Leads: for soldering, Operating temperature: -40...70°C, Contact material: Ag/Au, Mechanical durability: 50000000 cycles, Enclosure description: hermetic seal, Relay variant: miniature, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 10x6.5x5mm, Contact resistance: 100mΩ, AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC, Contact current max.: 1A, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC.
G6K-2P-Y DC12 | Hersteller : Omron |
Signal Relay 12VDC 1A DPDT(10x6.5x5)mm THT |
auf Bestellung 502 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 1710 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G6K-2P-Y-DC12 | Hersteller : Omron Electronics |
Low Signal Relays - PCB ThruHole NoLatch 3.2 DPDT 12VDC 100mW |
auf Bestellung 6419 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
G6K-2P-Y DC12 | Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 12VPackaging: Tube Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 12VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Relay Type: Telecom Coil Current: 9.1 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Fully Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au) Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 1 A Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max Must Release Voltage: 1.2 VDC Must Operate Voltage: 9.6 VDC Operate Time: 3 ms Release Time: 3 ms Part Status: Active Load - Max Switching: 125VA, 60W |
auf Bestellung 265 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G6K-2PY DC12 | Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6K-2PY DC12 - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 1 A, G6K Series, Durchsteckmontage, Monostabil tariffCode: 85364110 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silber-Gold isCanonical: Y Kontaktstrom: 1A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 1.315kohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30V Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G6K Series productTraceability: No Spulenspannung: 12VDC Kontaktkonfiguration: DPDT Kontaktspannung V AC: - SVHC: No SVHC (23-Jan-2024) |
G6K-2P-Y-DC12 | Hersteller : OMRON / PARTNER STOCK |
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6K-2P-Y-DC12 - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 1 A, G6K Series, Durchsteckmontage, MonostabiltariffCode: 85364900 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC-Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silber isCanonical: Y Kontaktstrom: 1A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 1.315kohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30V Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G6K Series productTraceability: No Spulenspannung: 12VDC Kontaktkonfiguration: DPDT Kontaktspannung V AC: - SVHC: To Be Advised |