Technische Details G6K2PYDC24 Omron
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6K-2PY DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 1 A, G6K Series, Durchsteckmontage, Monostabil, tariffCode: 85364110, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silber-Gold, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 1A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 5.22kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G6K Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: DPDT, Kontaktspannung V AC: -, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
G6K-2P-Y DC24 | Hersteller : Omron |
Signal Relay 24VDC 1A DPDT(10x6.5x5)mm THT |
auf Bestellung 4091 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G6K-2P-Y-DC24 | Hersteller : Omron Electronics |
Low Signal Relays - PCB ThruHole NoLatch 3.2 DPDT 24VDC 100mW |
auf Bestellung 4931 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
G6K-2P-Y DC24 | Hersteller : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 24VPackaging: Tube Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Relay Type: Telecom Coil Current: 4.6 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Fully Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au) Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 1 A Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 19.2 VDC Operate Time: 3 ms Release Time: 3 ms Part Status: Active Load - Max Switching: 125VA, 60W |
auf Bestellung 86 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 57 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
G6K-2PY DC24 | Hersteller : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
G6K-2P-Y-DC24 | Hersteller : OMRON / PARTNER STOCK |
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6K-2P-Y-DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 1 A, G6K Series, Durchsteckmontage, MonostabiltariffCode: 85364900 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC-Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silber isCanonical: Y Kontaktstrom: 1A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 5.22kohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30V Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G6K Series productTraceability: No Spulenspannung: 24VDC Kontaktkonfiguration: DPDT Kontaktspannung V AC: - SVHC: To Be Advised |
Category: Miniature Electromagnetic Relays Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 1A; G6K Type of relay: electromagnetic Contacts configuration: DPDT Rated coil voltage: 24V DC Manufacturer series: G6K Mounting: THT Coil resistance: 5.22kΩ Operate time: 3ms Release time: 3ms Coil current: 4.6mA Leads: for PCB Current rating: 1A Operating temperature: -40...85°C Relay variant: monostable; sensitive Body dimensions: 10x6.5x5mm Coil power consumption: 100mW Contact current max.: 1A Number of pins: 8 Electrical life: 100000 cycles |